BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Projesi BilgilendirmeToplantısında Balıkesir Valisi Ersin YAZICI Öğretmenlere Seslendi "DEĞERLERİMİZLE DEĞERLİYİZ"

Bandırma’da, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında, Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı’nın katılımıyla bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın yanı sıra Bandırma Kaymakamı Sayın Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Sayın Dursun Mirza, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yakup Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Özkan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri ACAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İhsan PARLAK ve Ercan GÜLER , okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.  
BENGİ Projesi BilgilendirmeToplantısında Balıkesir Valisi Ersin YAZICI Öğretmenlere Seslendi "DEĞERLERİMİZLE DEĞERLİYİZ"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk sözü alan Bandırma Kaymakamı Sayın Günhan YAZAR, proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman ÖZKAN  ile yol haritası çıkardıklarını belirterek “Valimize buradan söz vermek istiyorum, BENGİ Projesi için elimizden geleni yapacağız” dedi ve projenin önemini anlattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ  ise “BENGİ bizim bir sevdamız. Burada yaklaşık 350 öğretmeniz, sendika, siyasi görüş ayrımı yapmadan tek kaygımız öğrencilerimiz.” ifadelerini kullandığı konuşmasında  BENGİ Projesini anlattı. Projenin dört ayaktan oluştuğunu söyleyerek bunlar hakkında bilgi verdi.

Vali Ersin Yazıcı da öğretmenlere hitap ettiği konuşmasında, sadece üniversite sınavlarına hazırlanan değil, ilim ve irfan sahibi gençlerin yetiştirilmesi gerektiğini dile getirerek, "Değerler eğitimine önem vermeliyiz" dedi. Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerin sadece öğretim programlarının uygulayıcısı olmadıklarını vurgulayarak, öğrencilere değer kazandırmada öğretmenlere çok önemli görevler düştüğünü belirtti.

Ahlaklı, erdemli nesiller yetiştirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Türkiye için güzel, kendini yetiştirmiş bir nesil görmek istiyorsak küçük yaşlardan itibaren değerler eğitimine önem vermeliyiz. Okulda değerler eğitimi sadece bir branştaki öğretmenin görevi değildir. Tüm derslerde değerler eğitimine yer verilmelidir. Gelecek nesillerin sorumluluğu hepimizin omzuna yüklenmiştir. Değerler eğitimi hem velilerin hem de eğitimcilerin önemle üzerinde durması gereken bir konudur. Bu konuya önem verdiğimiz oranda millet olarak geleceğe emin adımlarla yürüyebileceğiz. Öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki değerlerimizi kazandırmak ve bu değerler hakkında öğrencilerimizde ve toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Bunun için akademik başarı, değerler eğitimi ve okuma konusu çok önemli."diye konuştu.

Okullarımızda değerler eğitimine yönelik çalışmaları gerçekleştirirken bunu okul kültürünün bir parçası haline getirmek için çaba sarf edilmesi gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Birliktelik ruhunu yakalamak zorundayız, o zaman başarı gelir. Memleketimizin değerlerine önem vermeliyiz, çocuklarımıza bunları öğretmek zorundayız. Bu vesileyle ortak değerlerin yeni nesillere kazandırılmasının sadece bir dersin ya da bir öğretmenin işi olmadığını, dolayısıyla başta aile olmak üzere toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düştüğünü tekrar tekrar belirtmek isterim." şeklinde konuştu.

 

Vali Yazıcı, konuşmasının geri kalan kısmında okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekti ve kamu kurumlarının yanı sıra toplumun her kesiminin bu konuda sorumlu olduğunu kaydetti.


15-03-201715-03-201715-03-201715-03-2017

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.