BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Projesi İle Bandırma Kitap Günlerindeyiz

BENGİ Projesi İle Bandırma Kitap Günlerindeyiz

Balıkesir Valiliğinin başlattığı Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında, Bandırma Kaymakamlığı’ nın ve  Bandırma Belediyesinin büyük desteğiyle düzenlenen Bandırma Kitap Günleri kültür  etkinliğinin  açılışına ünlü yazarlar katıldı.

 Ahmet Ümit ,Mario Levi, Murat Güloğlu ,Osman Balcıgil, Bestami Yazgan ´dan oluşan yazarlar , İDO Bandırma İskelesi’nde Bandırma Belediye Bandosu eşliğinde  karşılandı ve  vatandaşlarla birlikte   Kitap Fuarının kurulduğu Cumhuriyet Meydanına gelindi. 

Açılış öncesi yapılan konuşmalarda  Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza katılımcıların ilgisine  teşekkür ederken  " Bu kalabalık beni çok mutlu etti kitaplar karanlığı yener kitabın, cehaleti ortadan kaldırıp, aydınlığa yönelttiğine vurgu yaparken  “ BENGİ  Projesiyle Valiliğimizi Kaymakamlığımızı kutluyorum bu projeyle çocuklarımız derse başlamadan 20 dakika kitap okuyorlar  ve  bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz kitap fuarı etkinliğini geleneksel hale getireceğiz dedi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız  konuşmasında "Konfüçyüs´ün bir duası var kitaplarla dolu bir ev çiçeklerle dolu bir bahçe ne güzel bir hayal inşallah gerçek olur  Valiliğimizin BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma alışkanlığı kazandırma kampanyamızda çok güzel çalışmalarımız oldu  Bandırma´da olduğu gibi bu güzelliklerin tüm Türkiye’ye yayılacağına inanıyorum." dedi.

Kaymakam Günhan Yazar konuşmasında Balıkesir Valiliğinin başlattığı BENGİ projesiyle kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın  önemini anlatırken kendisinin de bu süreçte çok sayıda kitap okuma şansı bulduğunu belirtti. Geçen yıl yüz bine yakın kişi kitap okudu ben kendim beş tane kitap okudum Çok önemli bir okuyucu kitlesi oluşturulduğuna inanıyorum ama yapacak daha çok işimiz var. Yazarlarımıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah Kitabın da su gibi ekmek gibi bir ihtiyaç maddesi olduğu günleri hep beraber görürüz"  dedi. Bandırma Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir böylesine kapsamlı bir fuar tertip edildiği için emek verenleri Kaymakamlık ve Belediyemizi kutluyorum Kitap okumak bir ülkenin gelişmişlik ölçüsüdür" dedi. Özdemir  Üniversite olarak gelecek yıl organizasyona destek vermek istediklerini belirtti.

Yapılan açılışın ardından değerli yazarlarımız ve misafirlerimiz kitap stantlarını dolaştılar. Şair ve yazar Bestami YAZGAN Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  BENGİ Projesini tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla oluşturulan stantta okuyucularıyla buluştu ve kitaplarını imzaladı.

03-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-201703-10-2017

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.