BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL Okul Müdürleriyle Müfredat Bilgilendirme Toplantısını Gerçekleştirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL Okul Müdürleriyle  Müfredat Bilgilendirme Toplantısını Gerçekleştirdi

Bandırma İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL, Şube Müdürleri Mutlu ASLAN ve İhsan PARLAK’ ın katılımıyla İlçemiz genelinde resmi ve özel kurumlarda görev yapan okul müdürlerine yenilenen müfredat bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KILIÇGİL 21 – 22 Ağustos tarihlerinde Ankara’ da düzenlenen ‘Yenilenen Müfredatlar Bilgilendirme Toplantısı’ kapsamında, Milli Eğitim Bakanımız İsmet YILMAZ’ ın yenilenen müfredat hakkında verdiği bilgileri okul müdürlerine aktardı. Milli Eğitim Müdürümüz şu ana kadar yapılmış en iyi, en doğru, öğrencilerin menfaatlerine uygun , ülkemiz gençlerini  21. Yüzyıla en iyi şekilde hazırlayacak bir müfredatın oluşturulduğunu belirtti.

Yeni müfredatlar hakkında Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek eğitim formatörleri tarafından 05 - 15 Eylül tarihleri arasında ilçemiz genelindeki tüm öğretmenlere bilgilendirme çalışmalarının düzenleneceğini belirtti. Okul Müdürleri tarafından yeni müfredatlar hakkında veli bilgilendirme çalışmalarının da ivedilikle ve titizlikle yapılması gerektiğini söyledi. Ayrıca okul müdürleri ve öğretmenlerden   2017 – 2018 Eğitim Öğretim  yılı başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı Resmi Sitesinden ve EBA Portalından güncellenen yeni müfredatları incelemelerini istedi. Toplantının son bölümüne katılan Bandırma Kaymakamı Sayın Günhan YAZAR  okul müdürleriyle tek tek tanışarak okulları hakkında kısa bilgiler aldı. Kaymakamımız yeni eğitim öğretim yılında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında okul müdürlerine açıklamalarda bulundu.

 

Bandırma Kaymakamı Sayın Günhan YAZAR ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL toplantının sonunda 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının tüm öğretmen , öğrenci ve velilere hayırlı olmasını diledi, kendilerinin ve ailelerinin yaklaşan Kurban Bayramlarını kutladılar.

 

23-08-201723-08-201723-08-201723-08-201723-08-201723-08-2017

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.