BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL´in Veda Mesajı...

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KILIÇGİL´in Veda Mesajı...

Değerli şube müdürü  arkadaşlarım, kurumda birlikte çalıştığım fedakar mesai arkadaşlarım,özveriyle çalışan kıymetli okul müdürlerim,müdür yardımcılarım,okullarımızın değerli çalışanları ve öğrencilerimizi yetiştirmek için fedakarane çalışmalar yapan saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım,

05 Haziran 2017 tarihinden itibaren yaklaşık on bir aydan beri Bakanlığımızın taktirleriyle bize tevdi edilen Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevimden Ankara/Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tayinimin çıkması nedeniyle ayrılıyorum.

Görev yaptığım bu süre içerisinde Bandırma’daki öğrencilerimizi  eğitimde sorumluluğu olan ve eğitime sorumluluk duyan paydaşlarımızla birlikte Milli Eğitim Bakanlığımızın ürettiği müfredatlar ve mevzuatlar çerçevesinde iş birliği, el birliği, gönül birliği içerisinde ihtiyaç duyulan her türlü konuyu da istişare ederek, ortak akılla  yetiştirme yönünde birlikte çok güzel çalışmalar yaptık.

Yarınlarımızın büyük ve güçlü Türkiye’sinde bilgisiyle, çalışma aşkı ve heyacanıyla milletimize ve güzel  ülkemize hizmet noktalarında önemli görevler alacak, ülkemizin bulunduğumuz coğrafyada ve dünyada lider ülke olması ideali ve azmi ile çalışacak okuyan, araştıran, sorgulayan, üretken, paylaşan, yardımlaşan, her daim mağdurun ve mazlumun yanında yer alan bir sorumluluk duygusu ile ,bin yıldır yaşadığımız bu coğrafyanın kimliğine, tarihine, kültürüne inanç ve değerleri bağlı ve barışık bir kişilik inşası kazanmış nesiller yetiştirmenin heyecanıyla şevkle ve bir ibadet aşkıyla birlikte güzel çalışmalar yaptık.

Bundan sonra da aynı azim ve heyecanla çalışacağınıza, Marmara Bölgesinin her geçen gün gelişen ve büyüyen şirin ve güzel ilçesi  Bandırma’nın eğitim standartlarını daha da ileriye götüreceğinize, Bandırma’nın eğitimde de marka bir şehir olması yönündeki  gayretlerinizin artarak devam edeceğine yürekten inanıyor ve başarılar diliyorum.

Bandırma’nın eğitimini bu süre içerisinde bize emanet eden ve bize hizmet etme imkanı sağlayan Sayın Bakanıma müteşekkirim. Sayın müsteşarıma, müsteşar yardımcılarımıza, genel müdürlerimize, daire başkanlarımıza Bandırma’nın eğitim ihtiyaçlarının karşılanması noktasında verdikleri çok güçlü destek ve yardımlar için Bandırmalılar adına gönülden ve yürekten teşekkürlerimizi arz ediyorum.

Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’nın Bandırma’nın eğitim kalitesinin yükseltilmesi, BENGİ Projesini bizzat yönetmesi ve takip etmesi, okuma kültürü kazandırma konusunda bizzat örneklik teşkil etmesi ve bizleri motive ederek sinerji oluşturması tüm Türkiye’ye örneklik teşkil edebilecek oldukça saygıdeğer çalışmalardı.

Balıkesir’e ve Bandırma’ya bir ibadet aşkı ile üst düzey  hizmet etme çaba ve gayretine yakınen tanık olduğum, özellikle Bandırma’nın eğitim  yatırımları ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için olağanüstü gayretler gösteren, eğitimin hem ihtiyaçlarının karşılanması hem de eğitimde kalite ve standartların yükseltilerek, Bandırmanın eğitimde bölgenin marka bir şehir  olması için iş birliği içinde çalıştığımız Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Sema Kırcı Hanımefendiye yoğun çaba ve emekleri için  teşekkürlerimi arz ediyorum.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürüm Sayın Yakup Yıldız Hocam’ın  Bandırma’ın eğitim ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerimizin desteklenmesi noktasında gösterdiği yakın işbirliği ve istişari çalışması çok anlamlı ve güzeldi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Sayın Kaymakamımız Günhan Yazar’ın  eğitime verdiği öncelik ve destekler, eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için gösterdiği çalışmalar, özellikle BENGİ kapsamında okullarımıza kazandırdığı kitaplar, kitap okuma konusundaki örnekliği  Bandırma’nın eğitim kalitesinin yükseltilmesine önem ve öncelik vermesi oldukça saygıdeğer çalışmalardı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bandırma 17 Eylül Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Süleyman Özdemir Hocama ve çok değerli ekibine birlikte yaptığımız çalışmalar ve eğitime yaptıkları iş birliği ve destekler için teşekkür ediyorum.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesine, Bandırma Belediyesine, Gençlik ve Spor Müdürümüze, Müftümüze ve bütün kurum müdürlerimize ,sivil toplum örgütlerine, yaptıkları destekler için teşekkür ediyorum. Bandırmadaki çok değerli basın mensuplarımızın eğitime yaptıkları basın katkısı ve desteği çok güzeldi .Ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Vicdan huzuru, gönül huzuru, kısa sürede başarılı ve güzel çalışmalar yapmanın mutluluğu ile çok sevdiğim Bandırma’dan ve buradaki görevimden ayrılıyorum. Ancak bir Bandırmalı olarak  Ankara’da Bandırma’nın eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için üzerime ne düşerse yapmayı da bir görev sayacağım.

İstemeyerek, farkında olarak ya da olmayarak kırdığım arkadaşlarım olduysa onlardan özür diliyor, haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Bütün çalışma arkadaşlarıma ve çok kıymetli Bandırmalı vatandaşlarıma saygılarımı, sevgilerimi iletiyorum

Allah’a ısmarladık…

16-04-201811-04-201816-04-201811-04-2018

16-04-201816-04-201816-04-201816-04-2018

 

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-2018

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.