BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARDEŞ OKULLAR EL ELE YETİM KARDEŞ GÜLSÜN DİYE…

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından onaylanan ve desteklenen İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesine özel öğrencilerden anlamlı destek…   Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yetim çocuk aile şefkatinden uzak, açlık ve şiddetle iç içe yaşıyor. İnsan kaçakçılığı, çocuk işçiliği, organ mafyaları, suç örgütleri, fuhuş ve dilenci şebekeleri ile madde bağımlılığı bu çocukların karşılaşabileceği tehditlerden sadece bir kaçı…Tüm bu tehditler karşısında yetim çocukların korunabilmesi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilebilmelerine bir destek de İlçemiz Kardeş Okulları Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Bandırma İmam Hatip Anadolu Lisesinden geldi…
KARDEŞ OKULLAR EL ELE YETİM KARDEŞ GÜLSÜN DİYE…

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, erdemli insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas almaktadır. Bu kampanya; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza…vb sebeplerle ülkemizde veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda giyecek ve barınma gibi temek ihtiyaçlarının karşılanması için ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kuran kurslarındaki öğrencilerimizin gönüllü katkılarıyla kardeşlerine destek olmalarını hedeflemektedir.

Bu kapsamda ilçemiz Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezine devam eden engelli öğrencilerimizin okul atölyelerinde imal ettikleri el emeği göz nuru ürünler kardeş okul Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesinde sergilendi.

Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği stantlardan elde edilen gelir İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından belirlenecek bir yetim kardeşimizin eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçları için kullanılacaktır.  

Yaptıkları etkinlik ile ilgili ortak açıklama yapan Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kanver ŞENER ve Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim ve Merkezi Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Tezcan KÖSE; “Bu gün dünya üzerindeki siyasi ve sosyal gelişmelere bakıldığında, dünyanın insanlık için arzu edilen iyilik ikliminin bir hayli uzağında olduğu görülmektedir. Resmi kaynaklara göre 200 milyon, tahminlere göre 400 milyon yetim çocuk olduğu ve  her yıl 3 milyon çocuğun yetim kaldığı kaydedilmektedir. Hz Peygamber ve Güven Toplumu teması ile Kutlu Doğum Haftasını idrak ettiğimiz şu günlerde böyle bir ortak çalışma yürütülmesi bu projeye ayrıca bir anlam katmaktadır.”

 

Bu güzel çalışma için Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kanver ŞENER’e,Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Tezcan KÖSE’ye, tüm öğretmenlerimize  ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz….   

04-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017

    

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.