BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RECEP GENÇER M.T.A. LİSESİ GMKA PROJESİ İLE MALİ DESTEK KAZANDI….

RECEP GENÇER M.T.A. LİSESİ GMKA PROJESİ İLE MALİ DESTEK KAZANDI….

             Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından, toplam bütçesi 15 Milyon TL olan 2018 Yılı “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi” konulu Mali Destek Programı kapsamında, Edincik Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı “Memleket Meselesinin Tek Çözümü İstihdam ve Kalifiye Eleman” isimli proje yapılan değerlendirmeler sonucu başarılı bulundu.

            Genel amacı Güney Marmara Bölgesinde bölgenin ihtiyaç duyduğu alanlarda işgücü niteliğinin artırılması olarak belirlenen programda ele alınan öncelikler çerçevesinde 2018 yılında toplamda 79 proje başvurusu alındığı, 15 milyon TL bütçeli programda Çanakkale ve Balıkesir illerinden toplamda 34 projenin destekleneceği belirtildi.

            Okul Müdürü Levent BARBAROS, Mesleki Eğitimin güçlendirilmesi ve bölgemiz sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli işgücü ihtiyacına katkı sağlanması amacıyla; Güney Marmara Kalkınma Ajansına iki ayrı proje sunduklarını söyledi. 339 bin ve 370 bin TL bütçeli her iki projenin de Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda gerekli puanı alarak başarılı bulunduğunu, ancak aynı kurumdan sadece bir projenin destek alabilmesi nedeniyle; bir projelerinin mali destek aldığını ifade etti. 15 Ay sürecek olan proje kapsamında öncelikle okula kazandırılacak olan cihazlar ile Kalite kontrol ve analiz laboratuvarı kurulacağını, kurulan bu laboratuvarda düzenlenecek kurslarla nitelikli işgücü yaratılacağını belirten Levent BARBAROS, zorlu proje hazırlama sürecinde görev alan öğretmenlere teşekkür etti.

            Projede görev alan öğretmenleri ( Özlem ARDIÇ/Kimya Alan Şefi, Özge AFŞAR/Kimya Teknolojisi Öğrt., Levent BARBAROS/Okul Müdürü) kabul eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu ASLAN, bölgesel konumu itibariyle Bandırma’nın sanayi yatırımlarında gözde hale geldiğini, yakın gelecekte bölgemizde sanayinin hızla gelişeceğini vurguladı. Sanayideki büyüme ile ihtiyaç duyulacak kalifiye işgücünün yetiştirilmesi gerektiğini, bu nedenle Mesleki ve Teknik Eğitime büyük önem verdiklerini ifade etti. İlçemizdeki Mesleki Eğitimin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi adına büyük kazanım sağlayacak olan projeden dolayı Okul yönetimi ve projelerde görev alan öğretmenleri tebrik etti.


26-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-201826-06-2018

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.