BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Akreditasyon Hakkı Kazanan Okullarımız/Kurumlarımız

Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Akreditasyon Hakkı Kazanan Okullarımız/Kurumlarımız

    Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından üç alanda Erasmus Akreditasyonuna hak kazanmıştır.

   Müdürlüğümüz, 81 ilde 3 alanda akreditasyona hak kazanan 14 ilden biri olmuştur.

   Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Erasmus + Okul Eğitimi, Erasmus + Mesleki Eğitim ve Erasmus + Yetişkin Eğitimi alanlarında Akreditasyona hak kazanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda okul eğitimi alanında oluşturulan 5 yıllık plan doğrultusunda anaokulundan liseye tüm okullarımızda toplamda 1000 öğrenci ve 1500 öğretmenin yurt dışı hareketliliklerde yer alması planlanmaktadır.

   Mesleki eğitim alanında oluşturulan 4 yıllık plan doğrultusunda mesleki ve teknik Anadolu liselerimizde öğrenim gören 106 öğrenci ile bu okullarımızda görevli 31 öğretmenin yurt dışı hareketliliklere katılması öngörülmektedir.

   Yetişkin eğitimi alanında oluşturulan 2 yıllık plan çerçevesinde ise halk eğitim merkezlerimizde görevli 220 yönetici ve öğretmenin yurt dışı hareketliliğinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

   Bu kapsamda 2021 yılı akreditasyonları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müz tarafından geçtiğimiz hafta içinde 20 ilçede bulunan her tür eğitim kurumumuzdan başvuru alınmış ve objektif kriterlerle yapılan değerlendirmeler dahilinde 3 alanda akredite edilen kurumlar belirlenmiştir.

   Buna göre Okul eğitimi alanında il genelinde akredite olan 63 okuldan 12 tanesi, mesleki eğitim alanında akredite olan 15 okuldan 2 tanesi, yetişkin eğitimi alanında akredite olan 8 kurumdan 1 tanesi ilçemiz eğitim kurumlarından olmuştur.

   İlçemizde 2008 yılından bu yana aralıksız olarak büyük bir başarı ve özveri ile yürütülen Avrupa Birliği Projeleri çalışmaları her geçen yıl artan bir ivme ile meyve vermeye ve tüm okul türlerimize yayılmaya devam etmektedir.

   Hâlihazırda pandemi sebebiyle henüz uygulayamadığımız 8 tane kabul edilmiş Erasmus projemiz bulunmaktadır

   2021/2027 yıllarını kapsayan yeni dönemde de şu anda ilçemiz okullarınca yazılmakta olan 12 tane Erasmus projemiz bulunmaktadır.

   Erasmus Projeleri kapsamında bu zamana kadar ilçemiz okullarından 150 öğretmenimiz ve 700 öğrencimiz yurt dışında eğitim alma ve staj yapma şansı elde etmiştir.

   Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu konudaki hedefimiz birkaç yıl içinde ilçemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin en az 1 defa Avrupa deneyimi edinmesi ve mümkün olan en yüksek oranda öğrencilerimize yurt dışında eğitim alma veya staj yapma imkânı sunmaktır. Bu sebeple ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak her yıl ilçemizdeki okullara yönelik hizmetiçi eğitim, kurs ve çalıştaylar düzenleyerek bu konuda rehberlik ve teknik destek sunarak tüm okullarımızı AB Projesi yazma konusunda teşvik ediyoruz.

 

Mesleki Eğitim Alanında Akreditasyon Hakkı Kazanan Okullarımız:

1- AKŞEMSETTİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2- HAFSA SULTAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

 

Yetişkin Eğitimi Alanında Akreditasyon Hakkı Kazanan Kurumumuz:

1-BANDIRMA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ

 

Okul Eğitimi Alanında Akreditasyon Hakkı Kazanan Okullarımız:

1- YAVUZ SULTAN SELİM ANADOLU LİSESİ

2- KEMAL PİRECİ ORTAOKULU

3- ALİ OZTAYLAN PROJE ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

4- BANDIRMA KORGENERAL ENVER AKOĞLU ORTAOKULU

5- BANDIRMA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

6- ENERJİSA BANDIRMA FEN LİSESİ

7- HAYDAR ÇAVUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

8- 15 TEMMUZ ŞEHİT RAMAZAN KONUŞ İMAM HATİP ORTAOKULU

9- MARMARA İLKOKULU

10- ŞEHİT BEDİR KARABIYIK ORTAOKULU

11- YAMAN EGELİ İLKOKULU

12- BANDIRMA BİLİM VE SANAT MERKEZİ

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.