BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

 

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

 

   Bu gün 19 Mayıs! Tarihimizin mihenk taşı önemli günlerden birini daha yaşıyoruz. Bağımsızlık ateşinin asil milletimizin gönlünü sarıp elden ele, dilden dile dolaşmaya başladığı günlerden bir gündür 19 Mayıs. Yedi düvele korku salıp diz çöktüren bir ruhun destanlaştığı ve kahramanlık hikayelerine yenilerinin eklendiği tarihimizin dönüm noktalarından bir gündür 19 Mayıs...

   Mustafa Kemal Atatürk, üst üste büyük savaşlardan yorgun ve bitkin bir durumda çıkan Anadolu halkına, işgal altına alınmak istenen vatanın ve bağımsızlığımızın milletin azim ve kararı ile kurtarılacağını bugün anlatmaya başladı. Anadolu halkını bu davaya inandırmak ve kutlu mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a hareket etti. 102 yıl önce bu mücadeleyi başlatan kahramanlar, Türk milletinin asla esaret altına alınamayacağını, bağımsızlık ateşimizin asla sönmeyeceğini ve söndürülemeyeceğini bütün dünyaya gösterdiler ve millet hakimiyetine dayalı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini attılar.

   Bu millet, Çanakkale cephesine koşarak giden ve bir daha dönmeyen gençlerini, Sakarya'da, Dumlupınar'da, İzmir'de, Bandırma'da destan yazan kahraman Mehmetçiklerimizi, bu vatan uğruna bebeğini sırtına sararak cepheye mermi taşıyan analarımızı asla unutmayacak ve onların aziz hatırasına ebediyen sahip çıkacaktır.

   Bu ruhun asla kaybolmaması ve yücelerek devam etmesi dileği ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyorum.

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.