BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Karne/Tatil Mesajı

2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Karne/Tatil Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Eğitim Öğretim yılını verimli bir şekilde değerlendiren sizler, bir üst sınıfa geçecek veya okulunuzdan mezun olarak yeni bir başlangıca adım atacaksınız. Emeklerinizin ve başarınızın sembolü olan karnelerinizi, haklı gurur ve mutlulukla alıyorsunuz. Çalışmalarınız sonucunda almış olduğunuz karneler, başarılarınızın göstergesi olmalarının ötesinde, sizler için kendinizi keşfetmeniz ve hedeflerinizi gerçekleştirmeniz için birer pusuladır. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, teknolojik yeniliklere hâkim, geleceğimize yön verecek bireyler olarak yetişmesi önceliğimizdir.

Kıymetli Veliler;

Her biriniz, çocuğunuzun iyi bir eğitim alarak, başarılı, saygın ve topluma yararlı bireyler olabilmeleri amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktasınız.

Bununla birlikte daha önemli olan konu ise karnelere vereceğiniz tepkilerdir. Olumsuz tepkiler vererek öğrencimizi kırmak ya da ona kızmak ve hatta başkaları ile kıyaslamak gibi son derece yanlış davranışlarda bulunmak yerine, olumlu ve yapıcı bir tavır sergilemek, empati kurarak süreci değerlendirmek isabetli olacaktır.

"Öğrenci, öğrenen kişidir. Öğrenme ise hayat boyu devam eder."

Ülkemizde liseye ve yükseköğretime yönelmede, her öğrenci sınav gerçeği ile yüzleşecektir. Özünde, Hayat da kendi içinde bir sınavdır. Hedeflerimize ulaşmak için ise gerekli çabayı göstermek zorundayız. Bu vesile ile hafta sonu yapılacak üniversite giriş sınavlarında öğrencilerimize zihin açıklığı ve başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcınız olsun.

 

                                                                                         Mutlu ASLAN

                                                                                            Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.