BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü

Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü.

Binlerce yıldır insan, kültür, irfan, ilim, sevgi yetiştiren; bıkmadan, usanmadan, yorulmadan, kızmadan, vazgeçmeden geleceği ilmek ilmek ören öğretmenlerimizin günü. Sahip olduğumuz medeniyeti, taşıdığımız erdemleri, yükselttiğimiz bilgiyi birikimi, coğrafyamızın değerlerini, milli kültürümüzün ve inancımızın özünü yarınlara taşıyacak çocuklara, gençlere el uzatan, gülümseyen, destek veren öğretmenlerimizin günü.

İlim membaı olup öğrenen ve öğreten muallimlerin günü.

Ders veren, konusunu anlatan, bilgiyi yakalayan ve bilgiyi yayan müderrislerin günü.

Gayret ve emekleri ile tuğla tuğla yarınlarımızı inşa eden mühendislerin günü.  

Eğitirken sevgi ile muhabbetle saygıyı ve adabı da öğreten mürebbilerin günü...

Geçmişin bilgi birikimini çağın bilgisiyle harmanlayarak istikbalimiz olan çocuklarımızın istifadesine sunan öğretmenlerimiz inanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren toplum rehberleridir. Bugün onların günüdür.

Bandırmamızın güzel evlatlarının bahçede yere düştüklerinde ellerinden tutan, onların simalarına tebessüm katabilen, onlar ile gülüp onlar ile üzülebilen, tarihimizi, ecdadımızı, dinimizi, kültürümüzü onlara aktarabilen, onlar ağladığında gözleri dolan ve onlar güldüğünde gönüllerine huzur dolan, evlatlarımıza bilgi öğreten, değer katan, eğitim veren, ufuk açan güzide öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü tebrik ediyorum.    

Öğretmenler günü vesilesi ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ve tarihimizin kıymetli eğitim şehitlerini, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, gençliğinin baharında memleketimizin evlatlarının eğitimi için koştururken şehit edilen Necmettin öğretmeni, Aybüke öğretmeni, Bandırmamızın şehit öğretmeni Mustafa Boz'u ve tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyorum. Emektar öğretmenlerimize afiyet temennilerimi sunuyorum. Vazifesine her sabah ilk günkü aşkla devam eden saygıdeğer meslektaşlarıma görevlerinde muvaffakiyetler diliyor ve bu özel günlerini tebrik ediyorum.

 

Mutlu ASLAN                

 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü 

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.