BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

Bandırma Milli Eğitim Müdürümüzün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Mesajı

 

            Eğitim, toplumların geçmişleri ile bağlarını kurarak sağlıklı bir gelecek hazırlama gayretidir. Hür, müreffeh ve huzurlu gelecek eğitim ile mümkün olabilmektedir. Milletler kültürlerini, değerlerini, millî ve manevi hassasiyetlerini yarınlara ancak eğitimle aktarabilirler. Tarihi tecrübe şunu göstermiştir ki, eğitim dünün olanaksızlıklarını bugün mümkün edebilir ve geçmişin hayallerini bugün gerçeğe dönüştürebilir.

            Eğitimin temel unsurlarından bir tanesi de öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz, geleceğin inşasında rol alarak yarınlarımızı teslim edeceğimiz evlatlarımızı yetiştirirler. Onların gayretleriyle yetişecek nesiller ülkesini, tarihini, milletini ve insanlığı tanıyıp severler. Milletler öğretmenlerin öncülüğünde yücelirler ve yarınların şekillenmesine öğretmenlerin gayreti yön verir.

            Millî Eğitim camiasının neferleri olan öğretmenlerimizle güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetiştirecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. Bandırmamızın kıymetli evlatlarının vatana ve millete faydalı bireyler olarak yetişmesi için fedakârca görevini ifa eden tüm öğretmenlerimize minnetimizi bildiriyor; yurdumuzun her bir köşesinde ve yurt dışında tüm fedakârlığıyla görevini yerine getiren öğretmenlerimizin, aynı zamanda tüm dünya öğretmenlerinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesile ile görevi uğrunda şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.