BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Birliği Projeleri Hız Kesmiyor

Avrupa Birliği Projeleri Hız Kesmiyor

BASIN VE KAMUOYUNA

AVRUPA BİRLİĞİ PROJELERİ HIZ KESMİYOR

 

                İlçemiz okulları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 2008 yılından bu yana uygulanan AB Projelerine ara vermeden devam edilmektedir. 2019 teklif çağrısı döneminde de ilçemiz de faaliyet gösteren her türden birçok okulumuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafında çok sayıda Erasmus Plus Okul Eğitimi ve Erasmus Plus Mesleki Eğitim Projesini Türkiye Ulusal Ajansına sunulmuştur.

                Ulusal Ajans tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda bu yıl ilçemizden 2 okulumuzun Erasmus Plus Mesleki Eğitim Öğrenci Ve Personel Hareketliliği Projesi kabul edilmiş, Avrupa Birliği ve Türk Ulusal Ajansınca finansal anlamda desteklenmeye değer bulunmuştur.

                İlçemiz Meslek Liselerinden Akşemsettin Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nin "Avrupa Birliği'nde Yaşlı Hasta Hizmetleri Stajı" adlı Mesleki Eğitim yurt dışı staj ( KA 102) projesi 21.665 EURO, yine Edincik Recep Gençer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemizin " AB'de İstihdam Odaklı Pnömatik Ve PLC Eğitimi Stajı" adlı Mesleki Eğitim Stajı ( KA 102) Projesi de 22.330 EURO hibe almaya hak kazanmıştır.

                Bu 2 okulumuzdan toplamda 24 Lise son sınıf öğrencisi, 4 refakatçi Teknik öğretmenimiz ve 3 yöneticimiz 2020 yılı Nisan ayı içerisinde Avusturya, Macaristan ve Romanya da 2 haftalık Mesleki Eğitim Stajı faaliyetine katılacaklardır.

                Bu yeni projelerimizin yanı sıra, ilçemiz okullarından olan Bandırma Bilim sanat Merkezimizin Okul Eğitimi (KA101), Bandırma Mesleki Eğitim Merkezimizin ve Hafsa Sultan Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerimizin Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği (KA102) projelerinin uygulaması halen devam etmektedir.

                Her kategoride eğitim alan tüm öğrencilerimizin ve ilçemizde görev yapmakta olan tüm değerli öğretmenlerimizin bu projeler kapsamında AB ülkelerini görmelerini ve yurt dışı tecrübelerini geliştirmelerini çok önemsemekteyiz.

                Bu kapsamda her yıl ilçemizde yerel hizmet içi eğitim faaliyeti çerçevesinde AB projesi yazım kursu düzenlemektedir. Yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde proje yazma ve yönetme konusunda deneyim sahibi arkadaşlarımızdan kurduğumuz bir ekibimiz her yıl bir proje yazma çalıştayı düzenleyerek okullarımıza bu konuda rehberlik yapmaktadır. Tüm bu çalışmalarımız sonucunda ilçemizdeki tüm okullarımız proje yazma ve yönetme kabiliyetine kavuşmuş durumdadır.

                İlçemiz okulları tarafından yazılan ve sunulan tüm AB projeleri okullarımızın kendi eseri olup, bu konuda hiçbir proje firmasından hizmet alınmamaktadır.

 

                                                                                                                                                             Mutlu ASLAN      

                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.