BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma İMKB' de Egzoz Emisyon Muayenesine Başlandı.

Bandırma İMKB' de Egzoz Emisyon Muayenesine Başlandı.

     Bandırma İMKB'de Egzoz Emisyon Muayenesine Başlandı. Bandırma eğitiminin temel taşlarından olan meslek liseleri atılım yapmaya devam ediyor. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 17.08.2020 tarihi itibarı ile hizmete giren "Egzoz ve Fren Muayene İstasyonu" ile artık araçların Egzoz Emisyon Ölçümü yapılıp, muayenede geçerli olacak belge verilebildiği gibi fren muayenesi de yapılabilecek.

     Bandırma Kaymakamı Günhan YAZAR, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Mahir MAVİ, İlçe Emniyet Müdürü Soner DURAN, basın mensupları ve okul personelinin katıldığı açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mutlu ASLAN, egzoz ve fren muayene istasyonunun faaliyetlerine başlamasının öğrencilerin uygulamalı eğitiminde sağlayacağı katkının önemini vurgulayarak, Bandırma İMKB Lisesi'nin alanında Türkiye'de ilk kez TSE-13168 belgesini alarak yeterlilik ünvanına sahip olan okul olduğunu ifade etti. ASLAN konuşmasının devamında, "Bandırma İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecilerini, Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümü personelini, burada bir muayene istasyonu kurmak için gerekli cihazları temin eden tüm ekibi tebrik ediyor ve ilçemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu tescil belgesi, Meslek Liselerinde ilk kez gerçekleşen bir durum olmasını da önemli bir husus. Hem okulumuza hem de öğrencilerimize sağlayacağı katkının oldukça mühim olacağını düşündüğümüz bu istasyonumuza başta öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, velilerimiz ve Bandırma halkının teveccühlerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

17-08-202017-08-202017-08-202017-08-202017-08-2020

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.