BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya Okuma Yazma Günü Mesajı

Dünya Okuma Yazma Günü Mesajı

Dünya Okuma Yazma Günü Mesajı

 

İnsan hayatında öğrenmenin, sosyalleşmenin ve insan olmanın hakikatine yolculuğun önemli mihenk taşlarından bir tanesi okuryazarlıktır.  Okuryazarlık hayat algımıza, yaşam kalitemize ve içinde bulunduğumuz toplumla ilişkilerimize nitelik, derinlik, zenginlik ve keyif katan vazgeçilmez kıymette bir güzelliktir. İnsan okuyarak ve öğrenerek, yazarak ve üreterek dünyasını anlamlandırabilir, hayat yolculuğunu güzelleştirebilir. Ülkemize, milletimize ve Bandırma'mıza değer katmasını istediğimiz, beklediğimiz bireylerin beklediğimiz katkıyı tam manasıyla sunabilmeleri için öncelikle okuryazar olmaları gerektiği de bir gerçektir.

Sadece okula yeni başlayan çocuklar veya okul çağında bulunan gençler değil tüm vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenme hakkı vardır ve eğitim sistemimizin sorumluluğundadır.  Bu anlayış ile geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan ve ülkemizde eğitim camiası olarak büyük memnuniyetle destek verdiğimiz okuma-yazma seferberliği çok güzel neticeler vermiş ve milletçe göğsümüzü kabartacak sonuçlara ulaşmıştır.

Bandırma'mızın da okuma-yazma oranları açısından gurur duyulacak oranlara sahip olması bizleri ziyadesi ile sevindirmektedir. Eğitime önem veren, eğitim için fedakârlıktan kaçınmayan, eğitimcilerin her daim yanında ve yardımcısı olan Bandırma halkına minnettar olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz.

Okuma yazma öğrenen kişinin 60 yaşındaki bir teyze ya da 6 yaşındaki bir çocuk olması fark etmez, bizim için her ikisi de heyecan verici bir süreçtir ve her şeyden önemlidir. Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayatına okuma-yazma öğreterek değer katabileceğimiz her bir birey adına gereken her türlü imkânı seferber etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Bu anlayış ile fedakârca eğitime mesai harcayan eğitimci arkadaşlarımı, başta okuma-yazma kursları tertip ederek güzel sonuçlar çıkaran Halk Eğitim merkezimiz personeli olmak üzere katkı sağlayan tüm kurumlarımıza, idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum.

8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günümüz kutlu olsun.

 

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.