BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitime Büyük Destek"EĞİTİME BÜYÜK DESTEK


                    Bandırma'da Covid-19 salgını ile eğitim-öğretimin uzaktan yapılmaya başlanmasının ardından evinde internet bağlantısı olmayan ailelere verilen büyük destek devam ediyor.

                    Konu ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu ASLAN, şu açıklamalarda bulundu;

                "Malumunuz salgın hastalığın ülkemizde yayılması ile yüzyüze eğitimin durdurulması süreci başladı. Okullarımızın yüzyüze eğitime ara vererek uzaktan eğitime geçmesi ile evinde internet bağlantısı olmayan öğrencilerimiz sıkıntı yaşamaya başladılar. Bandırma Kaymakamlığı öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Gençlik ve Spor Vakfı, Kültür Eğitim Vakfı, Bandırma Belediyesi ve İlçemizin esnafları, hayırseverleri bir araya gelerek bu sıkıntının aşılması noktasında her birlikte üzerlerine düşen vazifeyi yapmaya hazır olduklarını ifade ettiler.

               Bunun üzerine okullarımız titizlikle çalışma yürüterek ihtiyaç sahibi aileleri belirlediler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirdiler. Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışma ile öğrencilerimizin internet altyapısı olan ve olmayanlar için ayrı listeler hazırlandı. Toplam 84 öğrencimize ilk etapta hem tablet hem de internet bağlantısı yardımı yapıldı. Ardından yapılan kapsamlı çalışma ile 500'ü aşkın ailemizin evine internet bağlantısı ulaştırıldı. 12 ay boyunca faturaların Sosyal Yardımlaşma, Kültür Eğitim ve Gençlik Spor Vakıflarınca ödeneceği ifade edildi. Altyapısı olmayan mahalleler ve köylerde yaşayan öğrencilerimiz için modemler temin edildi ve hatları ile birlikte öğrenci velilerimize teslim edildi. Okul müdürlerimiz, evlerine kadar götürerek cihazları öğrencilerimize hediye ettiler.

                   Bu sürecin başından sonuna kadar özveri ile yürütülmesini koordine eden Sayın Kaymakamımız Günhan YAZAR'a teşekkür ederiz. Tablet ve internet desteği noktasında Bandırma'mızın kıymetli öğrencileri için yaptıkları asla unutulmayacaktır. İlgili vakıf, Bandırma Belediyesi ve STK yetkilileri ile hayırseverlerimize teşekkür ederiz. 500'den fazla aileye ulaşan yardımların maddi külfetini üstlenerek tarihi bir hizmet icra etmişlerdir. Bandırmanın kıymetli öğrencilerinin eğitime kesintisiz ulaşmaları noktasında her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazır olduklarını gösteren okul idarecilerimize gayretlerinden dolayı minnettarız.

                   Bandırma eğitime verdiği önem ve ilgisi ile ön plana çıkan bir ilçedir. Birlik ve beraberlik ile zorlu salgın koşullarının üstesinden gelinecek ve yüzyüze eğitimin başlaması ile öğrencilerimiz kaldıkları yerden başarılı eğitim hayatlarına devam edeceklerdir."

 

 

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.