BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

   Kurtuluş savaşımızın lideri, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde rahmetle ve minnetle anıyorum.

   Her 10 Kasım bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun fikirlerini, ilkelerini her daim anlamak ve anmak gerektiğini, dünyanın saygı duyarak kabul ve takdir ettiği büyük devlet adamı, askeri bir deha ve büyük bir lider olduğunu hatırlatmaktadır.

   Atatürk'ün, milli birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek, milli ve manevi değerler ışığında, aklın ve bilimin öncülüğünde, çağdaşlaşmak ve Dünya devletleri arasında güçlü bir yere sahip olmak gibi fikir ve düşüncelerini ilke edinmemiz gerekmektedir.

   "Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacaktır" diyerek Cumhuriyeti koruma ve yüceltme vazifesini milletimize emanet eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun.

 

Mutlu ASLAN                

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.