BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 15 Temmuz Mesajı

                  15 Temmuz 2016 gecesi, Türk gençliğinin unutmaması gereken bir tarihtir. Yakın geçmişimiz için bir milat, bir dönüm noktasıdır. Milletimizin kaderinin üzerine örülmek istenen prangaları, kara planları ve hain tuzakları feraset ve cesaretle parçalayıp attığı bir kahramanlık destanıdır.

 

                O gece, caddelerimizi, yollarımızı, köprülerimizi kapatan; tankı, uçağı ve silahıyla milletin kurşununu milletin bizzat kendine ve meclisine doğrultan hain darbecilerin karşısına çıkan ruh Çanakkale ruhu olmuştur. Nene Hatun, Sütçü İmam olmuştur. Bu toprağın evlatları zalimlere karşı istiklali ve istikbali için direnmiş, gecenin başından sabahın ilk ışıklarına kadar mücadele etmiş, şehit olmuş, gazi olmuş ama yurduna sahip çıkmıştır. 

 

                Her bir Türk gencine bir onur, bir gurur ve bir ödev miras bırakılmıştır 15 Temmuz gecesinde. Milletimizle gurur duyuyoruz. 15 Temmuz destanımızdan onur duyuyoruz. Ödevimiz olan bu kutsal davayı sahipleneceğimize şehitlerimize söz veriyoruz. Kahraman Ömer HALİSDEMİR'in, Abdullah Tayyip OLÇOK'un, Bandırmamızın şehidi Ramazan KONUŞ'un ve tüm şehitlerimizin ruhları şad, makamları âlâ olsun. Uğruna şehit oldukları bayrak, marş, toprak daim olsun. 

 

                Şanlı direnişimizin yıldönümünde, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyorum. Demokrasiye karşı yapılan darbeye direnerek Türkiye'nin kaderini değiştiren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.

 

 

 

Mutlu ASLAN                 

Bandırma İlçe Millî Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.