BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

"Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır"

 

   19 MAYIS 1919 da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve  silah arkadaşları tarafından yakılan bu ateş dalga dalga bütün ülkeyi sararak genişlemiş ve Türk Milletinin azmi ve iradesiyle milli mücadelemiz zaferle sonuçlanmıştır.

   Samsunda bağımsızlık uğruna atılan ilk adım ile  Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temelleri atılmış hem de gelecekte  Milletimizin gurur ve ilham kaynağı olmuştur. O gün Ülkemizi işgale kalkan emperyalizme karşı verilen haklı ve meşru mücadelemiz geleceğimize, gençliğimize  ışık olmuştur. Günümüzde dahi dünya coğrafyasında meydana gelen olaylar bize daima hazır olmamızı ve  her alanda güçlenmek için çalışmamız gerektiğini göstermektedir. 

   O  gün  Bandırma vapuruyla denizde başlayan milli mücadele yolculuğu bu gün daha da genişleyerek bütün alanlarda rekabeti gerekli kılmaktadır. 103 yıl önce yanan ateşin her zaman  yanması gerektiğini her 19 MAYIS'lar bizlere hatırlatmaktadır. Bu yolda En büyük dayanağımız ve gücümüz elbette gelecek nesillerimizdir. Ancak şu da unutulmamalıdır. Gençlik yalnızca yaşımız değildir. Gençlik aynı zamanda fikren ve zihnen yeniliği de ifade etmektedir. Yenilik te geleceği  anlamlandırır. Daha güzel bir gelecek inşa etmek için çalışacak, daima üretecek nesiller yetiştirmek bizlerin görevidir. 

   Atatürk "Ey yükselen Yeni Nesil Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve muasır seviyesine ulaştıracak sizlersiniz" diyerek hedeflerimizi ve genç kuşaklara olan güvenini de ortaya koymuştur. En büyük arzumuz ve görevimiz  bu bilinçte olacak ve  mücadele verecek genç nesilleri yetiştirmektir.

   Bu gün geldiğimiz noktada eğitim camiamızın değerli üyelerinin üzerine düşen görevleri fazlasıyla yaptığına ve yapacağına yürekten inanıyorum.

   Bu düşüncelerle Bize bu yolda rehber olan başta Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin kahramanlarına , vatanımızın birliği ve dirliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimize şükranlarımı sunuyor  19 Mayıs Atatürk' ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramınızı kutluyorum.

 

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.