BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesi ile bir kez daha milletimizin geçmişinde bulunan, üzerinden seneler geçse de ilk günkü heyecanını ve önemini asla kaybetmeyecek özel zamanları yad ediyoruz. Milli mücadelenin fiilen başladığı 19 Mayıs 1919 tarihi bu aziz milletin hiç unutmadığı ve heyecanını her daim hatırladığı müstesna bir gündür. 19 Mayıs gününde Samsun'da tutuşturulan hürriyet meşalesi tüm yurdu aydınlatmış ve necip milletimiz dirilişini gerçekleştirmiştir. Bu gün böylece tüm mağdur ve mazlum milletlere, coğrafyalara umut ve ilham olmuştur.

Bandırma vapurunun taşıdığı misyonu Bandırma eğitim camiası ve gençleri olarak iyi değerlendirmeli, tarihimizin sonu zafer olan bu mücadelesinin umudunu ve inancını iyi hissetmeliyiz. Emperyalist devletlerin hayallerine bir hançer gibi saplanan Bandırma vapurunun Anadolu coğrafyasında muştuladığı meşale hala önümüzde durmaktadır. Samsun'da umut, Amasya'da kararlılık, Erzurum'da kardeşlik, Sivas'ta mücadele ve tüm Anadolu'da Cumhuriyetle taçlanan zafer; aziz milletimizin, vatan ve bayrak sevgisi ile hür yaşama kararlılığının tüm dünyaya ilanı olmuştur.

Aynı zamanda 19 Mayıs'ın Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, gençlere duyulan inancın ve güvenin bir göstergesidir. Gençlerimiz, vatanına ve bayrağına âşık olmalı, aklını ve duygularını dirayetle yönetebilmeli, iyi insan olma azminde bir an bile vazgeçmemeli, yaşadığı toplumu güzelleştirmeli, hep bir adım ilerinin hayali ile koşmalıdır. 19 Mayıs'ın bizlere vereceği mesajı anlayabildiğimizde güzel Bandırmamız'ın ve güzel ülkemizin geleceği daha da aydınlık olacaktır.

Sevgili Gençler!

Umudumuz sizde, dualarımız sizlerle ve yarınlarımız siz... Aileleriniz, öğretmenleriniz, büyükleriniz ve aziz ecdadımız size güvenmektedir. Bu vatanın istikbalisiniz ve ay yıldızlı bayrağımız sizlere emanettir. Çalışkanlığınız, azminiz, merakınız ve vatan aşkınızla kadim kültürümüzü yüksünmeden yüklenerek yarına taşısın. Bu toprakların destanı, gelecek nesillere layıkıyla taşınsın. "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." cümlesini aklınıza ve kalbinize nakşolunsun.

     Bu düşünce ve duygularla, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum.

 Mutlu ASLAN          

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.