BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün

Sevgili Çocuklar,

 

           23 Nisan 1920' de Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuş ve yedi düvele karşı verilen mücadelenin ardından küllerinden bir Cumhuriyetin, Türkiye Cumhuriyeti'nin doğduğu dünyaya ilan edilmiştir. Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önemlidir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza, "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz." tarihi mesajını vermiştir. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği çocuklarımıza 23 Nisan' ı bir bayram olarak hediye etmiştir.

            Bu bayram yine salgın hastalığın gölgesinde kalbimiz biraz buruk, coşkumuz biraz sönük olacak. Fakat şuna inanıyor ve ümit ediyoruz ki bundan sonraki bayramlarımız hastalığın tamamen ortadan kalktığı ve meydanları doldurup doyasıya eğlenerek 23 Nisan' ı kutladığımız bayramlar olacaktır. Biraz daha dikkatli ve temkinli olarak, kurallara riayet ederek inşallah bu zor günleri geride bırakacağız.

            Bugün çocuklarımızın bayramıdır. Onlar, yarının Türkiye' sinde öğretmenler, doktorlar, polisler, mühendisler olarak bizlerin geleceğini inşa edecekler. Güzel memleketimizi onlar daha da güzelleştirecek ve bizleri gururlandıracaklar. Eğitim camiası olarak onlara güvenimiz, inancımız tamdır. Her türlü gayretimiz, emeğimiz, çabamız koşturmacamız onlar içindir. Bandırma'mızın çocukları bugüne kadar hep derslerinde, sosyal projelerde, sportif müsabakalarda, arkadaşlıkta, iyi niyette, merhamet ve sevgide en önde oldular. Bundan sonra da böyle devam edeceklerine inancımız tamdır.

            Salgın hastalıkların ve dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşanan savaşların, göçlerin, açlığın, susuzluğun tamamen son bulduğu, çocukların hak ettikleri mutluluklarına kavuştukları günlerin temennisiyle...

            23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum

 

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.