BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım Sevgili öğrenciler;

 

   Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 102. Yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Bugün milletçe sevineceğimiz, onur duyarak her daim bahsedeceğimiz milli birlik ve beraberliğin doruk noktasına ulaştığı o günlerden birindeyiz. 23 Nisan 1920 Aziz Milletimizin Ya İstiklal Ya Ölüm parolasıyla yola çıkarak tarihe damga vuran kahramanlıklarının perçinleştiği bir dönüm noktasıdır. Her daim Milli Birlik ve beraberlik ruhuyla hareket edilirse üstesinden gelinemeyecek zorluğun olmadığını bize gösteren, her daim hür yaşamış bir milletin asla esaret altına alınamayacağını ve sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacağını tüm dünyaya kabul ettirildiği ve tarihe altın harflerle yazıldığı bir gündür.

    23 Nisan 1920 de açılan Gazi meclisimiz kurucu meclis görevini üstlenerek İtiklal Savaşını başarıyla yürütmüş ve Yeni Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerini atmıştır. Bugünün çocukları yarının büyükleri olarak bizlere de bu vatanı emanet eden atalarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ve kararlılığında bu günü çocuklara hediye ederek sizlere olan sonsuz güvenini ortaya koymuştur.

 

Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımız

 

   Sizler, adına bayramı olan yüce bir milletin gelecek umudusunuz. Unutmayın ki sizler asil bir milletin torunlarısınız.23 Nisanın önemini çok iyi kavrayıp Bu günümüze nasıl geldiğimizi her daim hatırlamalısınız. Milli ve manevi değerlerimizi her daim korumak ve yüceltmek için Daima çalışmalısınız. Hayatınızda daima Sevgiye kardeşliğe ve barışa değer vermelisiniz. Daha mutlu bir hayatın huzurlu ve barış dolu bir dünyanın kurulmasının yegâne şartı budur.

   Bu duygu ve düşüncelerle Bize bu gururu yaşatmak için bağımsızlık uğruna vatanı için gözünü kırpmadan Çanakkale de, Sakarya'da, Eskişehir'de, Erzurum'da Kahraman Maraşta, Samsunda Ülkemizin her köşesinde, geçmişte ve günümüzde zaman ve mekân mefhumundan uzak olarak her daim kahramanca ortaya çıkıp ülkesi için bir saniye dahi düşünmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi öncelikle saygı ve şükranla anıyor Bayramınızı tebrik ediyorum.

 

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.