BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

  

Kıymetli Öğretmenlerimiz

 

            Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü olması, tarihinden getirdiği ideallerine sahip çıkarak geleceğini aydınlatabilmesi öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Yaşanan her olay, geçirdiğimiz her yeni zaman bizlere şunu daha net göstermektedir ki, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir. 

Çocuklarımızı ham bir madde olarak ele alan öğretmenler titizlikle, özenle, dikkatle, fedakârlık ve sabırla onların karakterlerini şekillendirirler. Diğer bir deyişle her birimizin duygularında, ruhunda, fikirlerinde ve hayata bakışlarımızda onlardan kalma eserler bulunmaktadır. Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği, milli duyguları ve Atatürk ilkelerine bağlılığı öğreten öğretmenlerimizdir. Biz bir yönüyle onların eseriyiz. Sıhhatini, nefesini, enerjisini, gençlik yıllarının hepsini bizim için harcayan kıymetli öğretmenlerimiz her daim gönüllerimizde özel bir yere sahiptirler. 

Son zamanların en büyük sorunu haline gelmiş bulunan salgın hastalığın ilk günlerinden itibaren öğretmenlerimiz özel ve özverili çalışmalar ile bu zor dönemde eğitimin aksamaması adına gayret göstermektedirler. Çocuklarımızın sağlıklarını, psikolojilerini ve akademik başarılarını düşünerek yeni duruma uygun eğitim formları geliştirmektedirler. Bu nedenle bu 24 Kasım gününde bir kez daha vurgulayarak şunu ifade etmek isterim ki, bu kutsal mesleğin yükünü omuzlanan değerli arkadaşlarım ülkemizin, milletimizin, Bandırmamızın değerli evlatları adına hepinize minnettarız. Umuyoruz ki bu günler geçecek ve okul bahçelerimiz bir kez daha çocuklarımızın şen sedaları ile huzur bulacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım öğretmenler gününüzü tebrik ederim. Eğitim ordusunun bir neferi iken şehit düşen Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz ve nice meslektaşlarıma Cenab-ı Hak'tan rahmet dilerim.

 

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.