BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım

 

Mustafa Kemal Atatürk'ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hakka yürümüş tüm öğretmenlerimizin ruhunu yâd ederken onun ilkeleri ışığında görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışan siz değerli öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nüzü kutlar bu kutsal mesleğin içinde olmanın gururuyla hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.

Öğretmenlik her ne kadar profesyonel bir meslek olsa da amacı sevgiyle iyi bir insan yetiştirmek olduğundan, özünde apayrı bir bilgi, beceri ve fedakârlık isteyen bir meslektir. Öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayıran en önemli özelliği ise malzemesi de meyvesi de insandır. İşte mesleğimizin kutsallığı da buradadır.

Toplumların ve insanlığın eğitim sayesinde yükseleceği ve yetişen nesillerin de öğretmenlerimizin eseri olduğunu biliyoruz. Bilimde, sanatta, iyilikte, doğrulukta, aydınlıkta ve gelecekte ve insanı insan yapan tüm değerlerde emeklerimiz var. Görev yaptığımız her anda mesleğimizi bu farkındalık, bu bilinç, bu coşku ve hazla sürdürmeniz dileği ile mesleğinizde başarılar diliyor tekrar öğretmenler gününüzü kutluyorum.

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.