BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

Yol arkadaşlarım değerli öğretmenlerimiz

 

Sonsuz inanç, sabır, hoşgörü, şefkat ve sevgi ile yılmadan kutsal yolculukta daima geleceği düşünerek yarınlarımızı inşa eden siz kıymetli meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Sizlerle birlikte Bandırmamızda eğitimde fark ortaya bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz. Sizlerin göstermiş olduğu gayret ve özverili çalışmalar ile yetişecek nesillerin, ülke olarak hedeflediğimiz yarınlarımıza ulaşmamıza katkı sağlayacağına inancımız tamdır.

 

Öğretmenler olarak bizler şunu çok iyi biliyoruz. Ortaya koymuş olduğumuz emek asla bize nankörlük etmez.

 

Hayat kurtaran doktorları, adaletin temsilcileri hukukçuları, askeri dehaları, şehirler inşa eden mühendisleri, işini en iyi yapan emekçilerin yetişmesini sağlayan, kısacası içinde yaşadığı toplumu inşa edenler bizleriz.

 

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden bir eğiticiden mahrum olan bir millet henüz bir millet adını alma yeteneği kazanamamıştır." Sözüyle, bir milletin öğretmenlerin ve eğiticilerinin emeği ile vücut bulduğunu ifade etmekte ve toplum olarak sorumluluklarımızı da ortaya koymaktadır.

 

Bu gün mesleğe yeni adım atacak olan meslektaşlarımıza öğretmenliğin bir sevda mesleği olduğunu, aşkla sevgiyle yeşerdiğini, tecrübeyle şekillendiğini hatırlatmak isterim. Her derse girerken unutmamalıyız ki o gün çocuklarımıza vereceğimiz her türlü bilgi ve değer onların hayata hazırlanmasında ve ilerde ülkemizin geleceğinde söz sahibi olmalarını sağlayacaktır.

 

Yine emekli olmaya hak kazanarak ülkemizin bu gününde emeği olan öğretmenlerimize de şükranlarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimizi, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 

Mutlu ASLAN     

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.