BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Dünya tarihinde dahi eşi ve benzerine rastlanılmayan bir mücadeleyle Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milletimizin birlik ve beraberliğin en büyük örneğini vererek kazanılan Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı, sonsuza kadar Hür ve bağımsız bir şekilde yaşayacak milletimizin karakterine en uygun yönetim şekli olan cumhuriyetin ilanının 98. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değil devletimizin en büyük projesidir. Çağdaş uygarlık yolunda barışa olan inanç ve güvenle, kardeşlikle milli birlik ve beraberlikle bu güne kadar devam ettirilen bu proje gelecek nesillerin elinde daha da yücelerek devam edecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk  "Ey yükselen yeni nesil! Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yükseltecek olan sizlersiniz" sözüyle Cumhuriyeti gençlere emanet ederek onlara olan inancını ortaya koymuştur.

Eğitim camiası olarak bizler, Cumhuriyetin anlam ve önemini idrak edecek, cumhuriyet değerlerini kavrayarak 98 yıllık Cumhuriyet kazanımlarını koruyacak, katlayarak arttıracak sonsuza kadar yaşamasını sağlayacak gençlerimizin yetişmesi için fedakârca üzerimize düşen görevleri yerine getirmekten bir adım bile geri durmayacağız.

Sevgili gençlerimiz bu mirasa sahip çıkmak ve daima ileriye taşımak en şerefli amacımız olmalıdır. Unutmayalım ki hala bu vatan uğruna akıtılan gözyaşları ve dökülen kanlar var.  Bu vatan gözünü kırpmadan cepheden cepheye koşan Mehmetçiklerin, Çanakkale, Kütahya, Sarıkamış Güneydoğu, Kıbrıs şehitlerinin ve gazilerinin, Ömer Halis DEMİRLERİN, Fethi SEKİNLERİN, Eren BüLBÜLLERİN, onları dünyaya getiren anne babaların, yetiştiren öğretmenlerin emanetleridir.

Bu emanete sahip çıkmak, korumak ve sonsuza kadar yaşatmak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

 

Mutlu ASLAN      

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.