BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Eğitim Camiamızın değerli mensupları, sevgili öğrencilerim, kıymetli velilerimiz

Bu gün Cumhuriyetin ilan edilişinin 99. Yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve sevinçle karşılıyoruz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin karakterine en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu söylerken Özgürlük ve bağımsızlığın aziz milletimizin karakterinde vücut bulmuş hasletlerden olduğuna vurgu yapmıştır.

Kurtuluş savaşında hürriyetimize kastedenlere karşı asla boyunduruk altına alınamayacağını gösteren ve tüm yokluklara rağmen verilen çetin mücadeleler sonucunda İstiklal Harbi kazanılmış Atatürk'ün fikri önderliği ile 29 Ekim 1923 te Cumhuriyetin ilanı ile taçlandırılmıştır.

Cumhuriyet değerleri ve ilkeleri doğrultusunda yükselerek çağdaş medeniyet seviyesini yakalayan ülkemiz, milli ve manevi değerlerimiz ışığında ve Cumhuriyet kurumlarıyla daha da güçlenecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazı Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi  ve  gazilerimizi minnetle ve saygıyla anıyor; vatanının ve Cumhuriyetin korunmasında üstün hizmeti geçen aziz milletimizin kahraman evlatlarına teşekkür ediyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum.

 

Mutlu ASLAN       

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.