BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürüzün '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürüzün '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü' Mesajı

Çanakkale zaferi; aziz milletimizdeki vatan ve millet sevgisinin yüceliğini, bağımsızlık ve istiklale olan düşkünlüğünü, inanç, fedakârlık ve kahramanlıkla yoğrulmuş destanlaşmış mücadelelerinin en büyük göstergelerinden ve Türk Milletinin asla esaret altına alınamayacağının yedi düvele kabul ettirdiği şehit kanlarıyla sulanmış topraklarımıza kazındığı belgedir.

Bu gün Çanakkale deniz zaferinin  106. yıl dönümünü idrak ederken canlarını aziz vatanımız için feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları gazileri saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Birlik ve beraberlik içinde aziz vatanımıza kastetmeye çalışanlara karşı mukaddes vatan topraklarını savunmak ve bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanması için verilen mücadeleleri iyi anlamak ve gelecek nesillerimize anlatmak yüz yıllar sonra dahi bizim en büyük görevimizdir ve atalarımıza karşı olan borcumuzdur. Şüphesiz aziz şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Gençliği tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir.

Çanakkale Zaferi, dünya literatüründe bir dönüm noktasıdır. Küresel güç dengelerinin değiştiği, Türk Milletinin kendi coğrafyasında belirleyici bir güç olduğu ve Kurtuluş savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu kahramanlık mücadelesidir.

Türk milleti, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakârlıklarının doruk noktasına ulaşmış ve tüm dünyaya vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda neler yapabileceğini göstermiştir. 

Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere büyük Türk ordusunun kahraman mensuplarını ve onu bütün varlığıyla destekleyen aziz Türk milletini şükran ve minnetle anıyorum.

                                               

Mutlu ASLAN     

İlçe Milli Eğitim Müdürü

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.