BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Marmara İlkokulu Stem Label School Etiketi Aldı.

Marmara İlkokulu Stem Label School Etiketi Aldı.

Marmara İlkokulu Stem Label School Etiketi aldı. Bandırma Marmara İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencileri ve  öğretmenleri Filiz GEDİKTAŞ gerçekleştirdikleri eTwinning STEM Okuluna etkinlikleri kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından oluşturulan, Avrupa çapında okullara verilen Türkiye'de sayılı okulda bulunan STEM School Label etiketine layık görülen ilk ilkokul oldu.

Avrupa Okul Ağı; STEM Okullarını, farklı kilit unsurlarını ve kriterleri karakterize edilen açık bir STEM stratejisine sahip bir okul olarak tanımlanmaktadır. Bu tanım, geniş bir literatür taraması ve Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) eğitiminde dört ana paydaş grubuyla yapılan kapsamlı bir istişare sürecine dayanan Avrupa STEM Okulları Raporunun sonucudur. Bu kilit paydaş okullar; STEM öğretmenleri, Eğitim Bakanlıkları ve STEM Endüstrileridir. Bu paydaşlardan biri olan okulumuzda yürütülen çalışmalar sonucunda STEM School Label etiketine layık görülen bir okul olmuştur.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımız adına yapılan bu çalışmalar sonucu alınan STEM School Label etiketi ile Bandırma Marmara İlkokulu idareci ve öğretmenleri ilçemizin, okulumuzun adını uluslararası platformda bir etkinlikle duyurmuş oldular. Kendileri tebrik eder tüm okullarımızın da benzer çalışmalar yapmasını dileriz.

 

02-06-2020

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.