BALIKESİR BANDIRMA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Yıl Mesajı

Yeni Yıl Mesajı

 

Sevgili öğrencilerim, Eğitim camiamızın en önemli yapı taşı kıymetli öğretmenlerimiz, çalışma arkadaşlarım ve değerli velilerimiz; sevinçlerin, kederlerin çokça yaşandığı bir yılı daha geride bırakırken inşallah daha çok mutlu olacağımız sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıla hep birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

 

İki yıldır Dünyayı sarsan Covid 19 virüsüyle mücadele ettiğimiz günler de daha çok mesai harcayarak daha da çok çalışarak hep birlikte eğitim ve öğretim konusunda hedeflerimizden asla şaşmadan birçok başarılara imza atarak yolumuza devam ettik.

 

Başta bakanlığımız olmak üzere, valiliğimizin, kaymakamlığımızın ve belediyemizin hayırsever Bandırmalıların da destekleri ile yeni okul binaları eğitim öğretime açılırken tüm okullarımızda Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurularak çağdaş ve teknolojik eğitim öğretim ortamları öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Tasarım ve beceri atölyeleri adı altında; robotik kodlama ve bilişim atölyeleri, akıl ve zeka oyunları atölyeleri, yaşam ve beceri atölyeleri, spor salonları, müzik atölyeleri okullarımıza kazandırılmış "Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi" ile tüm okullarımıza kütüphaneler kurulmuştur. Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin öncülüğünde okullarımıza yetmiş bin kitap desteği sağlanarak kütüphanelerimiz zenginleştirilmiş ve öğrencilerimizin kullanımına açılmıştır.

 

Akademik başarılarımızın yanında Avrupa Birliği projelerinde İlimizde daima ilklerde yer alan okullarımız Erasmus ve E-Twinning projeleri ile Avrupa'daki Kurumlarla ortaklık kurmuş yenilikçi eğitim öğretim ortamları kurulmasına destek vermişlerdir. Aynı başarılarımız TÜBİTAK projeleri ile de devam etmiş, üniversite ortaklı projeler yürütülmüştür. Spora yönelen genç öğrencilerimiz elde ettikleri başarılarla yüzümüzü güldürmüş böylece eğitimin her alanında başarılarımız katlanarak artmıştır.

 

2023 hedeflerimizden şaşmadan Daha Güçlü Türkiye yolunda birlik ve beraberlik içinde daha da çok çalışarak yolumuza devam edeceğiz. Bu amaçlar doğrultusunda bize yol arkadaşlığı yapacak tüm eğitim camiamızın siz değerli çalışanlarının, varlıklarıyla bize daima hedeflerimizi hatırlatan geleceğimiz sevgili çocuklarımızın, Bandırmalıların ve Ülkemizin, yeni yılını kutluyorum. Yeni bir yıl yeni bir umut diyerek herkes için öncelikle sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum.

 

 

 

Mutlu ASLAN      

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

17 Eylül Mah. Hacı Keşfettin Cad. N.22 Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bandırma / Balıkesir - 0266 714 83 67 / 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.